נצרת שוברת שיא עולם

תבנית החלבה הגדולה והארוכה בעולם !

"בית חרושת נצרת" – המפעל הראשון והמוביל בנצרת, ובמגזר, בהנהלתו של מר' עלי אמין נאסר – שבר את שיא העולם לתבנית החלבה הגדולה והאר נוכה בעולם ונכנס לספר ג'יניס לשיאי עולם, דבר אשר העמיק והגביר את חשיבותה של עיר זו, הן ברמה ההיסטורית העולמית, והן ברמה המקומית.

החל המפעל בנצרת כפרויקט פרטי   על ידי המשפחה  מ 40 שנה לייצור חלבה  היה ידוע אז כמפעל חלבה  של נצרת "והצביע אנשים למפעל מוצר מזון – יצרנית חלבה  נצרת  – מההתחלה, מה שמייחד את המוצרים של הפרויקט הזה הוא האיכות גבוהה פשוט טעם נפלא, אשר יצא במתכון הסודי אשר התפרסמו מייסדו של המפעל, שסבר ניסיון עשיר בכלים ומכונות מתחדשות  ומתאימים  לסוג  התעשייה המודרנית,המפעל כיום  מייצר עשרות סוגים של מוצרים לכל טעם. בעוד אלה תוארו התקופה הקודמת זה היה מסורתי פרימיטיבי, כך שהיו הגמלים משמשים  כדי לסובב את האבנים כדי לטחון גרגרי שומשום להכין את הבצק, הידועה היום בתור ארוחה ולהוסיף את הסוכר, כולל הפיכתם לחלבה , ויצרו בצלחת, כמתכון מזרחי טעים הפך למקום של אמון ומוניטין בקרב הצרכנים ידוע חלבה נצרת  היום.

בשנת 1980 פנתה משפחת הפרויקט עצמו למפעל גדול , והחל באמצעים של ייצור והפצה אופנתי באותה תקופה, הוספת קפיצת מדרגה למוצרים שלהם במונחים של פופולריות ושיווק את המוצרים בכל חלקי המדינה ראוי להזכיר כי המאפיין החשוב ביותר של מוצרים חלבה  נצרת הוא 100% טבעי לא  מתמודדות עם מזונות מהונדסים גנטית בנוסף לטעם באיכות גבוהה, במחיר תחרותי., 

חזון גדול, של איש דגול, שעמל לילה ויום במפעל שידיו יסדו , סוף סוף הוגשם ויצא לאור. הרעיון התחיל בשנת 2000, לשבור את שיא העולם בתבנית חלבה שמפעלו ייצר, ויכניס את מפעלו ואת העיר אליה הוא שייך לשיא עולם חדש  וכמובן לספר ג'יניס לשיאי עולם. אך בקרות ארועים  רבים וברושם ביקורו של האפפיור לעיר הקודש נצרת, הביאו לדחית הרעיון לעת הנכונה.

ובשנה זו, 2009,  ב 15 לאוגוסט, החלום כן התגשם, "בית חרושת נצרת בע"מ" ובראשו עלי אמין נאסר שבר שיא עולם חדש בתעשיית תבנית החלבה הכי גדול וארוכה בעולם, תבנית אשר שקלה 3811 ק"ג ואורכה הגיע ל-  206 מטרים ובכך הוא נכנס לספר ג'ינס לשיאי עולם,

בתחילת 1980, במאמצים אישיים הקים בעל המפעל את המפעל הראשון בתחומו במגזר הערבי לייצור טחינת שומשום, שקדים וקצח, וכמובן חלבה בסוגים שונים, ובמיוחד אחרי העדרות התעשייה בכלל ותעשיה זו בפרט, בגלל הקושי הרב שעמד אחרי יכולתם של מפעלים שונים לשרוד,הצטיין מפעל זה בתוצרת שלו ואף הרחיב אותה כך שכללה מוצרים חדשים כמו לוקום, אדרג'ה, ועוד, מוצרים פולקלורים שיוצרו אז באיזורי ירושליים ושכם, שחולקו כמנהג במסיבות, בחגים ובחתונות.

מפעלו הנוכחי של בית חרושת נצרת הוקם בשנת 1987, הורחבו קווי היצור, ותוצרת מיוחדת זו התפשטה במהירות לשווקים חדשים ואף ייוצאו למדינות המערב.

וכמובן עוד תמריץ שלא פחות חשוב מפרסום שמו של המפעל כשובר שיא עולם הוא כמובן:  הוספת עוד נקודת זכות לזכותה של עיר הקודש והעיר ההיסטורית  – נצרת. ולהשגת מטרה זו המפעל והנהלתו עבדו עם עריית נצרת, זה לצד זה ובתיאום מלא.

שיתוף פעולה זה הביא לאור טקס גדול וענק, שהשתתפו בו חכ"ים ואנשי ציבור רבים וכמובן עשרות אלפים מתושבי נצרת ומכל רחבי הארץ .  

וכיום המפעל  מייצר ומשווק הרבה סוגים של חלבה וטחינה  ומהמוצרים המפורסמים כיום הם :

מוצרי החלבה :

1-     חלבה ממולאת פיסטוק חלבי

2-     חלבה ממולאת קשיו

3-     חלבה ממולאת שקדים

4-     חלבה ממולאת פולי קקאו

5-     חלבה ממולאת אגוזי מלך

6-     חלבה ממולאת פירות יבשים

7-     חלבה ממולאת קפה

8-     חלבה ממולאת קפוצ"נו

9-  חלבה ללא תוספת סוכר

סוגי טחינה :

1-     טחינה שומשום במיני גדלים לשוק הפרטי והמוסדי  ( 1 ק"ג – 0.5 ק"ג -3 ק"ג )

2-     טחינה שקדים

3-     טחינה קצח

4-     טחינה מגרעיני דלעת

5-     טחינה אגוזי מלך

     6-   טחינה משומשום מלא

מהמוצרים החדשים שלנו   :

1-     חלבה ממולאת קינמון

2-     חלבה טבעית מסוכר חום ושומשום מלא

3-     חלבה ללא תוספת סוכר משומשום מלא 

4-     ממרח חלבה

5-     שמן שומשום ( כבישה קרה ראשונה )

6-     שמן קצח (כבישה קרה ראשונה )

7-     שמן אגוזי מלך (כבישה קרה ראשונה )

8-     שמן שקד (  כבישה קרה ראשונה )

למידע נוסף על מוצרי נצרת חלבה, בבקשה צרו עמנו קשר